Başkan Coşkun gençlerle buluştu...

Her ayın ilk haftası İspir Belediyesi ve İspir Okuyor topluluğu tarafından düzenlenen “Başkanın Sinerjisi, Gençliğin Enerjisi İle Buluşuyor” programının ilkinde gençler Başkan ile buluştu.

  • 647
  • 07 Ekim 2019 13:28
  • A
  • A

EKSİ25HABER / ERZURUM - Her ayın ilk haftası İspir Belediyesi ve İspir Okuyor topluluğu tarafından düzenlenen “Başkanın Sinerjisi,  Gençliğin Enerjisi İle Buluşuyor” programının ilkinde gençler Başkan ile buluştu.

İspir Belediyesi ve İspir Okuyor Ekibinin ortaklaşa düzenlediği program yaklaşık iki yüz elli öğrenci ve gencin katılımıyla Fazilet Dağcı Çığlık konferans salonunda gerçekleşti.

Çoğunu Üniversite gençlerinin oluşturduğu buluşmada İspir Belediye Başkanı Ahmet COŞKUN gençlere yönelik İspir için yapılacak olan çalışma ve projelerini aktarıp, öğrencilerin istek, önerilerini soru-cevap doğrultusunda dinledi.

 

Gençler her zaman “Ahlak, Adalet ve Çalışmak” üçgeni temelinde yere sağlam basmalı; diyen Başkan Coşkun, sözlerine şöyle devam etti:

 “Bizler her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşıyız,

Bayrağımız belli,  Mensubiyetimiz belli, Yasal çerçevede vatandaşlık kimliğimiz belli ama Dünya görüşümüz farklılık arz edebilir, Üst kimliğimiz Büyük Tük Milleti ve Türk Medeniyetidir. Ve asla tartışılmaması gereken hassasiyetlerimizdir. Hassasiyetlerimizin tabii ki savunucusu olacağız. Birer birey olarak yüreğimizi ve aklımızı da kimsenin ipoteğinin altına sokmayacağız. Sizler okulunuzu uzatmadan bitirip topluma katkı sağlayacak birer nefer olarak vatana, millete yaşadığınız coğrafyaya hizmet edeceksiniz.”

Bizler de sizler gibi aynı yollardan geçtik ve Cenabı Hakk İspir’e hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Bildiğiniz gibi Belediye başkanı olurken bir siyasi partinin mensubu olunması gerekiyor, biz 31 Mart Yerel Seçimlerden sonra bu siyaseti sadece hizmet ekseninde şekillendirme gayreti içerisindeyiz. Kimliğimizi muhafaza etmek kaydıyla partizanca olmaktan uzak bir kardeşlik hukuku bizim duruşumuzdur. Bu hukuku siyaseten yada başka unsurlarla zedelemeye hiç kimsenin hakkı yoktur, bizler buna izin vermeyiz.

Anadolu’nun dört bir tarafından fedakarlık edip gelen Üniversite gençlerini birer kültür elçisi olarak nitelendiren Başkan Coşkun, bölgenin tanıtılması ve canlanması için gençlerin önemini arz ederken, bizlerin bilgiye en kolay ulaşan sizlerden öğrenecek çok şeyimiz olduğunu belirtti.

İspir’de Belediye Başkanı ve Belediye, olarak tamamen öğrencilerin yanında olduğunu belirten Başkan Coşkun; “Türk Milleti kutlu bir ailedir; Biz İspir’de tüm hatlarıyla bir Aileyiz sizler de bu ailenin birer ferdisiniz kendinizi evinizde olduğu gibi hissedin.” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.